کانون فرهنگی-تربیتی فضیلت نجف آباد
نجف آباد خ دکتر شریعتی مقابل مدیریت آموزش و پرورش نجف آباد جنب اداره پست تلفن42611141-031
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ
کانون فضیلت

کانون فرهنگی تربیتی دخترانه فضیلت نجف آباد با ارائه برنامه های جذاب و تشکیل کارگاه ها و انجمن های مختلف ویژه دانش آموزان در تمامی رده های سنی فعالیت می کند.

نويسندگان

کانون فرهنگی - تربیتی فضیلت با همکاری گروه هنری نگاه اقدام به برگزاری نمایش شاد و موزیکال " حسن بلا . یونجه طلا " برای مهد کودک ، پیش دبستانی ها و  مدارس  ابتدایی نموده است.


 

 


 

موضوع مطلب :
          
۱۳٩٥/۸/٢٩ :: ٧:٢٩ ‎ب.ظ

باز در جان جهان یکسره غوغاست حسین
این چه شوری ست که از یاد تو برپاست حسین
این چه رازی ست که صد شعله فرو مرد و هنوز
روشن از داغ تو ظلمت کده ماست حسین

 

اربعین حسینی تسلیت باد.

 

اربعین است اربعین کربلاست
هر طرف غوغایی از غم ها به پاست
گویی از آن خیمه های نیم سوز
خود صدای العطش آید هنوز

 

 

 

دیده خونبار دارد آسمان کربلا
هست تا در انتظار کاروان کربلا
روز و شب در انتظار مقدمِ آلِ علی ست
تشنه کامی ها به دشتِ بیکران کربلا

 

 تعجیل در فرج منتقم خون مظلوم کربلا، صلوات
موضوع مطلب :
          
۱۳٩٥/۸/٢٩ :: ٥:٥۳ ‎ب.ظ

کارگاه بافتنی مقدماتی

کارگاه خیاطی مقدماتی

کارگاه چرم

کارگاه کیک


 موضوع مطلب :
          
۱۳٩٥/۸/٢٧ :: ۸:٥٤ ‎ب.ظ

حضور جناب سرهنگ مظاهری روز سه شنبه مورخ 8/18

در کانون جهت تعامل با مدیر پیرامون مجامع بحث و گفتگوموضوع مطلب :
          
۱۳٩٥/۸/٢٧ :: ۸:۳٧ ‎ب.ظ

دومین جلسه کارگروه مدیران کانونها با حضور معاونت محترم پرورشی: آقای حبیب اللهی و کارشناسان پرورشی :آقایان عبدالعظیمی و شفیعیموضوع مطلب :
          
۱۳٩٥/۸/٢٧ :: ٧:٥٦ ‎ب.ظ

مدارس شهید کمرانی و غیرانتفاعی آفتابموضوع مطلب :
          
۱۳٩٥/۸/٢٧ :: ٧:٢٢ ‎ب.ظ

دیدار رابطین از نمایشگاه عکس محرم

 موضوع مطلب :
          
۱۳٩٥/۸/٢٢ :: ٦:۱۸ ‎ب.ظ

اولین جنگ جوانه ها با حضور دانش آموزان مدارس استثنایی ساربان 1 و 2 و شهید کبیری و توان بخشی علوی در تاریخ سه شنبه مورخ 95/8/18 در کانون برگزار گردید.

 

مراسم استقبال

 

اتاق قصه

کارگاه کاردستی

مجری برنامه

سرود ملی

نمایش حسادتموضوع مطلب :
          
۱۳٩٥/۸/٢٠ :: ٧:٠٥ ‎ب.ظ

طی بخشنامه ی ارسالی به مدارس ابتدایی دخترانه ،کانون تصمیم به برگزاری کارگاههای سفال، هوش و خلاقیت و کاردستی در این مدارس نموده است .پیرامون همین امر، جلسه ای با  مربیان برگزار شد.و هر مربی به صورت خصوصی کارهای خود را ارائه داد.موضوع مطلب :
          
۱۳٩٥/۸/٢٠ :: ٦:۳۸ ‎ب.ظ

جدول بالا علاوه بر ارسال در اتوماسیون اداری برای مدارس متوسطه اول و دوم، روی برگه A3 بصورت تمام رنگی چاپ شده و در سبد مدارس برای نصب در پانل پرورشی ، قرار داده شد.موضوع مطلب :
          
۱۳٩٥/۸/۱۸ :: ٧:٢٧ ‎ب.ظ

چرا روز 13 آبان به این نام نامیده شد؟

صبح روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷ ه.ش دانش آموزان در حالی که مدارس را تعطیل کرده بودند رو به سوی دانشگاه نهادند تا بار دیگر پیوندشان را با رهبر بت شکن خویش به جهان اعلام نمایند.

این جوانان پرشور گروه گروه داخل دانشگاه شدند و به همراه دانشجویان و گروه‌های دیگری از مردم در زمین چمن دانشگاه اجتماع کردند. مأموران شاه، دانشگاه را به محاصره خود درآورده بودند تا چنانچه فریاد حق طلبانه از گلویی برخاست آن را با گلوله پاسخ دهند

دانش آموزان در کناره نرده ها و زمین چمن اجتماع کرده بودند و فریاد مقدس “الله اکبر” آنان فضا را می شکافت و تا فاصله های دور طنین می انداخت.

ساعت یازده صبح مأموران ابتدا چند گلوله گاز اشک آور در میان دانش آموزان و دانشجویان پرتاب کردند. اجتماع کنندگان در حالی که به سختی نفس می کشیدند، صدای خود را رساتر کردند و با فریاد دشمن شکن “الله اکبر” لرزه بر اندام مأموران مسلح شاه افکندند.

در این هنگام تیراندازی آغاز شد و لاله های انقلاب یکی پس از دیگری در خون غلتیدند جوانان با  فریاد الله اکبر و با شعارهای مرگ بر امریکا و مرگ بر شاه به شهادت رسیدند و انقلاب خونین اسلامیشان را تداوم بخشیدند و دشمنان اسلام را بیش از پیش به رسوایی و شکست کشاندند.

در این واقعه ۵۶ تن شهید و صدها نفر مجروح شدند.

امام خمینی (ره) در پیامی که به همین مناسبت از پاریس برای امت قهرمان ایران فرستادند، فرمودند:

“عزیزان من صبور باشید که پیروزی نهایی نزدیک است و خدا با صابران است. ایران امروز جایگاه آزادگان است… من از این راه دور چشم امید به شما دوخته ام… صدای آزادیخواهی و استقلال طلبی شما را به گوش جهانیان می رسانم”.

از آن تاریخ به بعد، سیزدهم آبان ماه با عنوان روز دانش آموز، به عنوان حماسه خونین لاله های انقلاب در جریان نهضت اسلامی گرامی داشته میشود.

***

 

واقعه به نقل از یک شاهد عینی:

“شنبه ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷ ساعت ۱۱ صبح، بیش از هفت هزار دانش آموز و دانشجو و دیگر طبقات مردم در محوطه دانشگاه تهران گرد آمده و عده ای سرگرم تماشای نمایشگاه عکس بودند و گروهی به سخنرانی گوش می کردند که ناگهان یک کپسول گاز اشک آور در هوا چرخید و روی زمین دانشگاه فرود آمد.

عده ای سراسیمه به سوی در ورودی دانشگاه دویدند، ولی در همین موقع صدای تیراندازی بلند شد. سربازان از  پشت میله های دانشگاه به سوی مردم شلیک کردند. هنوز فریادهای “نترسید تیراندازی هوایی است” بلند بود که دانشجویی به زمین غلتید، از این لحظه به بعد دانشگاه و خیابان های اطراف آن مبدل به صحنه جنگ و گریز شد.

دانشجویان و دانش آموزان قصد داشتند آن روز به سوی منزل مرحوم آیت الله طالقانی راه پیمایی کنند. درست هنگامیکه عزم خروج از دانشگاه کردند با تیراندازی نیروها مواجه شدند و به دنبال آن دانشگاه صحنه برخوردهای خونین شد. مجروحان توسط دانشجویان به بیمارستان منتقل شدند.”

در همان ساعات اولیه نیروهای ضربت وارد دانشگاه شدند و دانشجویان و دانش آموزان برای مقابله با این حمله آتش افروختند و به دنبال آن مأموران پس از چند متر پیشروی در دانشگاه آنجا را ترک کردند.

با شدت گرفتن تظاهرات، مأموران حکومت نظامی خیابان های اطراف دانشگاه و قسمتی از خیابان انقلاب را بستند و دانشجویان و دانش آموزان در خیابانهای اطراف پراکنده شدند. تظاهر کنندگان در چند نقطه  خیابانهای جمهوری اسلامی و ولی عصر (عج) و خیابان های منشعب از آن آتش افروختند و با دادن شعار الله اکبر و لا اله الا الله خود را از حملات ددمنشانه مأموران نجات می دادند.

ساعت دو بعداز ظهر مجدداً سربازان حکومت نظامی بر روی دانشجویان و دانش آموزان که در داخل دانشگاه بودند، تیراندازی کردند که در همان لحظات اول عده ای از دانشجویان به زمین افتادند و در خون غلتیدند. دانشجویان و دانش آموزان با پلاکاردهایی که در آن شمار کشته شدگان دانشگاه را نوشته بودند با دادن  شعار الله اکبر خمینی رهبر به راه پیمایی پرداختند. جنگ و گریز مأموران نظامی با دانشجویان و دانش آموزان تا پاسی از شب ادامه داشت …

  

 

 موضوع مطلب :
          
۱۳٩٥/۸/۱٢ :: ٧:۳۱ ‎ب.ظموضوع مطلب :
          
۱۳٩٥/۸/٦ :: ۸:۳٧ ‎ب.ظموضوع مطلب :
          
۱۳٩٥/۸/۳ :: ۸:٠۸ ‎ب.ظموضوع مطلب :
          
۱۳٩٥/۸/۳ :: ٦:٥٩ ‎ب.ظ

 

 

 

 موضوع مطلب :
          
۱۳٩٥/۸/۳ :: ٦:٤٤ ‎ب.ظ