کانون فرهنگی-تربیتی فضیلت نجف آباد
نجف آباد خ دکتر شریعتی مقابل مدیریت آموزش و پرورش نجف آباد جنب اداره پست تلفن42611141-031
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ
کانون فضیلت

کانون فرهنگی تربیتی دخترانه فضیلت نجف آباد با ارائه برنامه های جذاب و تشکیل کارگاه ها و انجمن های مختلف ویژه دانش آموزان در تمامی رده های سنی فعالیت می کند.

نويسندگان

کلاس بافتنی


کلاس آموزش بدلیجات

کلاس آموزش چرم

کلاس آموزش خوشنویسی

کلاس آموزش خمیر چینی

کلاس آموزش خیاطی

 

کلاس آموزش زبان انگلیسی

کلاس آموزش ژله

کلاس آموزش سفال

کلاس آموزش طراحی

کلاس قصه گویی

آموزش گلهای کریستال

کلاس آموزش میوه آرایی

کلاس آموزش نقاشی کودکان

کلاس هوش و خلاقیت کودکان

 

کلاس آموزش شطرنج

کلاس آموزش قرآن کودکانموضوع مطلب :
          
۱۳٩٤/٤/۳۱ :: ٧:٤۸ ‎ب.ظموضوع مطلب :
          
۱۳٩٤/٤/٢۱ :: ۱٠:٠٢ ‎ب.ظ

یک روز خانواده ی لاک پشتها تصمیم گرفتند که به گردش بروند. از آنجا که لاک پشت ها به صورت طبیعی در همه ی موارد یواش عمل می کنند، هفت سال طول کشید تابرای سفرشون آماده بشوند! در نهایت خانواده ی لاک پشتها خانه را برای پیدا کردن یک جای مناسب ترک کردند.
در سال دوم سفرشان بالاخره جای مناسبی پیدا  کردند. برای مدتی (حدود شش ماه )محوطه را تمیزکردند، سبد هارا باز کردند، و مقدمات را آماده کردند. بعد متوجه شدند  که نمک نیاوردند!
 غذا بدون نمک یک فاجعه خواهد بود، و همه آنها با این مورد موافق بودند. بعداز یک بحث طولانی، جوانترین لاک پشت برای آوردن نمک از خانه انتخاب شد.
 او قبول کرد که به یک شرط برود و  اینکه هیچ کس تا وقتی او برنگشته چیزی نخورد.
اعضاءخانواده قبول کردند و لاک پشت کوچولو به راه افتاد.
 سه سال گذشت… و لاک پشت کوچولو برنگشت. پنج سال … شش سال … سپس در سال هفتم غیبت او، پیرترین لاک پشت دیگر نتوانست به گرسنگی ادامه بدهد . او اعلام کرد که قصد دارد غذا بخورد و شروع به باز کردن یک ساندویچ کرد.
 در این هنگام ناگهان لاک پشت کوچولو فریاد کنان از پشت یک درخت بیرون پرید،«و گفت:
دیدید! می دونستم که منتظر نمی مونید. منم حالا نمی رم نمک بیارم»!
نکته :
 عمل کردن به تعهدات ،یکی از موازین اصلی و مشترک تمام ادیان است تا جایی که حتی ملل بدون مذهب نیز نقض پیمان رابسیار مورد مذمت می دانند . آنقدر این موضوع حائز اهمیت است که پیامبر اکرم (ص)یکی از 4نشانه  بهشتیان را عمل به تعهدات و وفای به عهد برشمرده است . اما افسوس ،افرادی زندگی وکار و  برنامه ی دیگران را بازیچه تعهدات لاک پشتی خود کرده و راحت این فرض مقدس و انسانی را زیر پا می گذارند . غافل از اینکه آنها با شکستن تعهدات خود ،به دیگران می فهمانند که بهایی که افراد برای آنان و تعهداتشان  برشمرده اند اشتباه محض بوده و آنان هرگزارزش این بها را نداشته اند .موضوع مطلب :
          
۱۳٩٤/٤/٢۱ :: ٩:۳۱ ‎ب.ظ

مردی در جهنم بود که فرشته ای برای کمک به او آمد و گفت من تو رانجات می دهم برای اینکه تو روزی کاری نیک انجام داده ای فکر کن ببین آن رابه خاطر می آوری یا نه؟ او فکر کرد و به یادش آمد که روزی در راهی که می رفت عنکبوتی رادید اما بری آنکه  او را له نکند راهش راکج کرد و از سمت دیگری عبور کرد. فرشته لبخند زد و بعد ناگهان تار عنکبوتی  پایین آمد و فرشته گفت تار عنکبوت را بگیر و بالا برو تا به بهشت بروی. مرد تار عنکبوت راگرفت در همین هنگام جهنمیان دیگر هم که فرصتی برای نجات خود یافتند به سمت تار عنکبوت  دست دراز کردند
تا بالا بروند اما مرد دست آنها راپس زد تا مبادا تارعنکبوت پاره شود و خود بیفتد. که ناگهان تار عنکبوت پاره شد و مرد دوباره به سمت جهنم پرت شد فرشته با ناراحتی گفت تو تنهاراه نجاتی راکه داشتی با فکر کردن به خود و فراموش کردن دیگران از دست دادی. دیگر راه نجاتی برای تو نیست و بعد فرشته ناپدید شد.
نکته :ما در مهد کودک هایمان بازی صندلی و نفر داریم که بچه های معصوم را برای زودتر نشستن ترغیب می کنیم و شخصی که نتوانسته بنشیند را سوخته اعلام می کنیم در حالیکه در کشور ژاپن همین بازی را به گونه ای دیگر انجام می دهند 10نفر و 9صندلی که باید تلاش کنند همگی بنشینند و اگر جای یک نفر نشد همه سوخته اند و بعد 8صندلی و 10نفر و بعد ازآن 7صندلی و 10نفر و به همین ترتیب تعداد صندلیها کم می شود اما نفرات نباید کم بشوند نتیجه ی تفاوت این بازی در دو کشور در بزرگسالی معلوم می شود در ایران همه می دوند تا برای خود بردارند در صف اتوبوس و مترو می دوند تا خود زودتر بنشنند حتی در مساجد و حسینیه ها می دوند تا راحت بنشینند و کمتر رغبت می کنند تا جایی برای هم کیش خود  حتی در صفوف نماز باز کنندو در هنگام گرفتاریها نیز هر کس به فکر نجات و آرامش خود می باشد  اما در ژاپن که مردم کمونیست دارد یاد گرفته اند برای هم جا باز کنند و امکانات هر چه قدر کم را با هم مصرف کنند ما مسلمانیم اما در برنامه ریزیها و تربیت هایمان کمتر اثری از محصولات انسانی اسلامی ، یعنی مسلمان واقعی می بینیم در صورتی که اگر به اصل و ریشه ی فراموش شده ی آداب اسلامی مراجعه کنیم بهشت و جهنم را بسیار متفاوت از گونه ای که ما می اندیشیم تقسیم می کنندموضوع مطلب :
          
۱۳٩٤/٤/٢۱ :: ٩:٢٤ ‎ب.ظ

کانون فضیلت به مناسبت میلاد کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام ،برنامه افطاری برای دانش آموزان عضو انجمن های کانون فضیلت ترتیب داد.

فرم رضایت نامه والدین

نمونه دعوتنامه ارسالی به اداره

برنامه ها شامل :

1 - اجرای برنامه و  مسابقه  توسط شیما یوسفی دانش آموز عضو کانون

2 - اجرای مولودی توسط خانم چرمی

3 - نماز جماعت توسط حجه السلام اکبری

4 - افطاری

تصاویر مربوطه

 

 موضوع مطلب :
          
۱۳٩٤/٤/۱۳ :: ٩:٢٤ ‎ب.ظ